چسب آپارات صنعتی

چسب آپارات یکی از مواد مهم در صنعت به شمار می رود و بدون وجود این ماده مهم بسیاری از صنایع نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند، یکی از انواع این چسب ها چسب آپارات صنعتی است. یکی از مهم ترین کاربرد های این چسب های آپارات در صنعت نوار نقاله سازی است که به منظور چسباندن دو سر تسمه ها به یکدیگر به کار می روند. چسب  آپارات صنعتی پرکاربرد می توان به چسب های Sc2000  و  Sc4000 اشاره کرد.

انواع چسب آپارات صنعتی

انواع چسب آپارات صنعتی به شرح زیر می باشد:

 1.  sc2000
 2.  sc4000
 3.  OZER SY4000
 4.  HUGO

چسب sc2000

چسب آپارات صنعتی sc2000  که از آن به عنوان چسب لاستیک هم نام برده می شود یک چسب دو جزئی مایع بر پایه  کلروپرن است که زمانی که با سخت کننده خود یا UTR 20 میکس می شود و در دمای محیط به چسبندگی لازم خود رسیده و کاتالیز می شود مقاومت و چسبندگی آن بسیار بالا می رود و از آن به عنوان بهترین چسب سرد آپارات در صنعت جهت اتصالات یاد می شود.

از کاربرد های این چسب می توان به چسباندن و ترمیم و حتی پر کردن مواد لاستیکی اشاره کرد. چسب sc2000 بسیار ایده آل برای پوشش و اتصال لاستیک به لاستیک , پارچه, بتن, آهن , فولاد فایبر گلاس است. و همانطور که در قبل به آن اشاره شد از این چسب  سرد در آپارات نوار نقاله و تعمیر نوار نقاله کاربرد زیادی دارد.  یکی از دلایل پرکاربرد بودن این چسب بعد از آپارات سرد و گرم وجود چسبندگی بالای این محصول می باشد و همچنین در برابر روغن و گرد و خاک بسیار مقاوم است.

چسب آپارات  Sc4000

چسب آپارات صنعتی Sc4000 برای اتصال لاستیک و پی وی سی استفاده می شود و این نوع چسب یک نوع چسب سرد و گرم است که محصول شرکت آلمان می باشد.

چسب آپارات OZER SY4000

چسب آپارات OZER SY4000 محصول کشور ترکیه است و نسبت به سایر چسب ها از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، رنگ این نوع چسب سبز است و دارای چسبندگی بالایی می باشد. قیمت این نوع چسب در مقایسه با دیگر چسب های آپارات بسیار مقرون به صرفه است.

چسب آپارات  HUGO

چسب آپارات HUGO دارای چسبندگی بالایی می باشد این نوع چسب محصول کشور تایوان می باشد.

چسب PVC

چسب PVC نوعی چسب محلول در آب است، منظور از حلال بودن آن این است که وقتی دو قطعه به یکدیگر اتصال می یابد حلال با کمک تبخیر از آن خارج می شود و نتیجه این تبخیر اتصال دو قطعه به هم می باشد. از چسب PVC در لوله های آب و فاضلاب  ، اتصالات، صنایع چوبی ، اتصالات قطعات ظریف، کابینت های  PVC، انواع پروفیل و… استفاده می شود.

چسب انتقال نیرو

چسب انتقال نیرو مخصوص  اپارات  گرم است و به صورت تک جزئی  می باشد که در شرایطی که تحت فشار و حرارت قرار بگیرید بسیار خوب عمل می کند . این نوع چسب در تسمه های انتقال نیرو کاربرد دارد، تسمه ها دارای لایه پلی آمید و لایه میانی است که توسط چسب آپارات به یکدیگر اتصال می یابد که این عمل توسط وسیله پرس گرم انجام می شود.

ویژگی چسب آپارات

ویژگی چسب آپارات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انواع چسبندگی در جنس های پلاستیک , چرم و پارچه , برق
 2. قابلیت چسباندن ، ترمیم کردن و حتی پر کردن قطعات لاستیکی
 3. خاصیت ضد آب و ضد اسید
 4. چسبندگی عالی
 5. مقاوم در برابر شعله
 6. چسبندگی خوب به مواد ژاکت کابل
 7. مقاومت در برابر سایش عالی
 8. مقاوم در برابر آب,گرما، روغن، ازن، اشعه UV
 9. حفظ انعطاف پذیری در دمای 30- درجه سانتی گراد

قیمت چسب آپاراتی

قیمت چسب آپاراتی با توجه به کارایی و حجم چسب ها متفاوت می باشد و قیمت این چسب ها با توجه به شرایط در بازار متفاوت می باشد اما می توانید قیمت دقیق تر را از فروشگاه آرکو صنعت مشاهده نمایید.

قیمت و خرید چسب sc2000 و sc4000

برای خرید انواع چسب های آپارات می توانید با مراجعه به  سایت های معتبر به صورت اینترنتی و یا به صورت حضوری از فروشگاه ها معتبر تهیه کنید. قیمت چسب sc2000 را می توانید در فروشگاه آرکو صنعت مشاهده نمایید و در صورت نیاز اقدام به خرید کنید.

چسب آپارات گرم و سرد

چسب آپارات صنعتی گرم و سرد  دارای تفاوت هایی در نحوه استفاده آن ها می باشد که در این مطلب به طور جداگانه نحوه استفاده هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم:

آپارات سرد:

برای اتصال دو سر نقاله های لاستیکی به کار می رود که به این روش اتصال آپارات سرد می گویند که این کار با انواع چسب ها امکان پذیر است. این روش اتصال بسیار رایج تر در صنعت است.

آپارات گرم:

در آپارات گرم از هیچ نوع چسبی استفاده نمی شود و توسط فشار گرم با دستگاه پرس تسمه ها را به هم اتصال می دهند. در این روش پرس باعث پخته شدن لاستیک می شود که در نتیجه دو سر نوار به یکدیگر متصل می شود.

انواع نوار آپارات

انواع نوار آپارات به شرح زیر است:

 1. برق نوار برقی وینیل
 2. نوار ماستیک
 3. نوار لاستیکی
 4. نوار مسدود کننده موقت
 5. نوار قابل استفاده در معدن
 6. نوار حفاظت در برابر خوردگی و کیت بی سیم ضدآب

از نوار آپارات در موارد زیر استفاده می شود:

 1. جهت عایق کردن اتصال بین دو کابل
 2. مفصل بندی و ترمیم کابل های آسیب دیده

نکته قابل ذکر در استفاده از نوار آپارت این است که در حین مصرف باید 30 درصد کشیده شود و سپس دور کابل پیچیده شود و برای اتصال آن حتما باید با سشوار حرارت ببیند تا چسبندگی خود را پیدا کند.

خرید چسب آپارات صنعتی

خرید چسب آپارات صنعتی  از طریق سایت های اینترنتی و یا فروشگاه ها امکان پذیر است، چسب آپارات با توجه به تنوع باید ابتدا کامل مورد بررسی قرار بگیرد و سپس نسبت به خرید آن اقدام کنید.