نوار اسفنجی

نوارهای اسفنجی پشت چسبدار در عرض ها ، طول ها و با ضخامت های متنوع از جنس های PVC ، NBR ، EPDM  و EVA باتوجه به نوع کاربری آنها از چسب های ساخت کشور آلمان و با استفاده از منجید برای درزگیری بین لایه هایی مثل درها ، چنجره ها و برای آب بندی ها تولید می گردند .

دمای مقاومتی آنها از منهای چهل تا مثبت هشتاد درجه سانتیگراد است . از دیگر کاربردهای نوارهای اسفنجی پشت چسبدار برای گرفتن لرزش ها در تجهیزات ساختمان و بنا ، درها ، درزهای تابلو برق ، عایق کاری لوله ها ، برای جلوگیری از اتلاف انرژی و محافظت از تجهیزات است .

ویژگی های نوار اسفنجی چسبدار

به جهت مواد پلاستیکی موجود در آنها جایگاه ویژه ای در صنایع پیدا کرده اند . از مهمترین مزایای آنها چسبندگی زیاد ، ضخامت مناسب ، کیفیت بالای مواد چسبنده ، زماندهی زیاد در مقاومت عمومی ، کمترین اثرگذاری پس از جداشدن از محلی که به آن چسبیده بود و استفاده ساده و راحت . به دلیل چسبندگی بالای آنها مناسب برای انواع سیم ها و کابل ها ، درزها ، گردگیرها ، آب بندی و لرزه گیری هستند .

باتوجه به اینکه فقط یک طرف آنها خاصیت چسبندگی دارد برای ثابت نگه داشتن سیم های داخلی جعبه های تابلو برق مورد استفاده قرارمی گیرند . برای جلوگیری از ورود هرگونه گرد و غبار ، مواد روغنی ، رطوبت ، آلودگی های تنفسی بسیار کارایی دارند .

موارد مصرف انواع نوارهای اسفنجی پشت چسبدار

 • مورد استفاده در مصارف صنعتی
 • مورد استفاده در تابلوهای برق های ساختمانی و صنعتی
 • مورد استفاده برای آب بندی ، لرزه گیری درهای خودرو
 • مورد استفاده برای دور سرند در صنایع کاشی و سرامیک سازی
 • مورد استفاده برای صنایع آب ، فاضلاب و صنایع ریلی
 • مورد استفاده برای در سردخانه ها
 • مورد استفاده برای درها ، پنجره ها و انبارهای کشتی های تجاری و مسافرتی

دارای انواع D شکل ، گرد و مثلثی هستند . ضدسایش ، ضدروغن ، ضدحرارت و مقاوم دربرابر حلال ها و مواد شیمیائی هستند .

انواع نوارهای اسفنجی چسبدار

 •  طولی پشت چسبدار
 • نوار اسفنجی گرد متری
 •  مثلثی
 •  طولی D ، P ، K و L شکل

نوار لاستیکی اسفنجی

غالباً از مواد نئوپرن ، نیتریل یا SBR ،  EPDM، NBR ، Silicon ، CR و از فوم های لاستیکی سلول بسته و انعطاف پذیر ساخته می شوند .

ویژگی هایی مانند سبک و نرم بودن ، تراکم پذیری یا خاصیت ارتجاعی عالی ، مقاومت بالا در مقابل دما و تغییرات جوی و محیطی ، مقاومت دربرابر اکسیداسیون ، اوزون ، اسیدها و روغن ها کاربردهای طولانی دارند .

نوارهای لاستیکی اسفنجی چسبدار را می توان بسته به نیاز و باتوجه به نوع کاربرد با چند نوع تراکم ( کم ، متوسط و بالا ) تولید نمود . مقاومت دمایی نوارهای پلاستیکی اسفنجی از منفی 40 تا مثبت 110 درجه سانتیگراد متغیر است .

از کاربردهای خاص این نوارها به عنوان کاور فرمان یا محافظ تجهیزات تناسب اندام و تجهیزات پزشکی است . از جهت رنگ بندی در رنگ های مشکی و طوسی ارائه می شوند .

نحوه تولید نوارهای چسبدار لاستیکی

باتوجه به نوع کاربرد آنها در عرض و ضخامت های متنوع و گوناگون درحالت جامد یا به عنوان یک لاستیک فوم منبسط شده قابل تولید می باشند و می توان آنها را به شکل های نواری ، متری یا رولی تهیه نمود .

نوارهای لاستیکی جامد برای کاربردهایی مناسب هستند که برای ایجاد فرآیند آب ببندی نیاز است و یک بار یا فشار سنگین روی آن قرارمی گیرد . عموماً به رنگ مشکی هستند و در موارد خاص به رنگ های سفید و دیگر رنگ ها می باشند .

انواع نوارهای لاستیکی

نوار لاستیکی اسفنجی ، طولی لاستیکی ، لاستیکی فلزدار ، لاستیکی فلوک دار ( مخمل دار ) لاستیکی EPDM ، لاستیکی نئوپرن ، لاستیکی ویتون ، لاستیکی سیلیکونی جامد ، نیتریل ، آب بندی و نوار لاستیکی درزگیر

قیمت و نحوه خرید نوار اسفنجی

باتوجه به وجود اینترنت و سایت های معتبر مربوط به تولیدکنندگان ، نمایندگی ها و فروشندگان مورد اعتماد تولید کنندگان به راحتی می توانید با گرفتن قیمت های روزآمد ازطریق آنلاین خریدی مطمئن و با ضمانت های لازم بفرمائید .    

شما می توانید از فروشگاه آرکوصنعت در این زمینه بهره بگیرید که چندین سال است در این زمینه فعالیت دارد که می تواند راهنمای خوبی برای سما در جهت خرید باشد.