ضربه گیر صنعتی

از آنجایی که شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا با تولید ماشین‌آلات با سرعت‌های بالاتر، بهره‌وری را افزایش دهند، اغلب نتایج آن افزایش نویز، آسیب به ماشین‌آلات و لرزش بیش از حد است. ضربه گیر صنعتی یک قطعه لاستیکی پر کاربرد است که به منظور افزایش ایمنی و سطح قابلیت اطمینان ماشین­ها مورد استفاده قرار می­گیرد.

اگرچه برای حل مشکلات افزایش نویز یا احتمال وارد شدن آسیب له ماشین معمولا از محصولات متنوعی استفاده می شود اما در این بین نقش ضربه گیرهای لاستیکی پر رنگ تر است. آنها در اثربخشی و بهبود عملکرد بسیار متفاوت هستند. این مقاله، نحوه عملکرد رایج ترین محصولات یعنی ضربه گیر صنعتی و اینکه چرا آنها انتخاب هوشمندانه ای برای تمام نیازهای جذب انرژی شما هستند را مورد بررسی قرار می­دهد. کاربران محترم می توانند ضربه گیرهای لاستیکی را با قیمت بسیار مناسب از فروشگاه و سایت آرکو صنعت دریافت کنند.

 

خرید ضربه گیر لاستیکی

هنگام خرید قطعات قالبی، ممکن است با قطعات لاستیکی مواجه شوید. آنها از لاستیک قالب گیری ساخته شده­اند. ضربه گیرهای لاستیکی پدهای لاستیکی کوچکی هستند که بسیار متنوع اند. می توانید از آنها در انواع برنامه های تفریحی و تجاری استفاده کنید. با این حال آنچه که مهم به نظر می­رسد این است که هنگام انتخاب و خرید ضربه گیر لاستیکی، حتما اندازه را در نظر بگیرید. ضربه گیرهای لاستیکی در طیف وسیعی از اندازه ها موجود هستند. برخی از آنها کوچک هستند، در حالی که برخی دیگر سایز بزرگ­تری دارند. بهتر است ماشین یا تجهیزاتی را که قصد استفاده از آنها را دارید در نظر بگیرید و سپرهای لاستیکی را در اندازه مناسب خریداری کنید.

 شما می­توانید ضربه گیرهای لاستیکی را در اندازه­های مختلف پیدا کنید. برخی از آنها پهن تر و بلندتر از بقیه هستند. صرف نظر از این، بیشتر ضربه گیرهای لاستیکی از یک شکل دیسک یکنواخت تشکیل شده اند و در مرکز هر ضربه گیر لاستیکی معمولا یک سوراخ کوچک وجود دارد. توجه به نکات ذکر شده در هنگام خرید ضربه گیر صنعتی به شما کمک می­کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 

قیمت ضربه گیر صنعتی

استفاده از ضربه گیرهای صنعتی به طور قابل توجهی ضربه و لرزش ماشین آلات را کاهش می­دهد. این، از وارد شدن آسیب به ماشین آلات جلوگیری کرده، زمان خرابی و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می­دهد و در عین حال عمر ماشین را به طور افزایش می­دهد. به عبارت دقیق تر به کمک ضربه گیرهای صنعتی عوارض جانبی مضر حرکت، مانند صدا، ارتعاش و اثرات مخرب، تعدیل یا حذف می شوند تا کیفیت تولید بهبود یابد.

 همه این ویژگی­ها و قابلیت­های مهم باعث شده است تا میزان تقاضا برای خرید ضربه گیر لاستیکی به طور قابل توجهی افزایش یافته و به دنبال آن قیمت فروش این محصول نیز به صورت رقابتی افزایش پیدا کند. علاوه بر قیمت رقابتی بازار، کیفیت ساخت ضربه گیر لاستیکی در تعیین قیمت آن بسیار مهم و تاثیر­گذار است. با این همه لازم است قیمت فروش آن را در چند فروشگاه مقایسه کرده و با در نظر گرفتن کیفیت بالا، اقدام به خرید این محصول نمایید. فروشگاه و یا سایت آرکو صنعت، قیمت­های بسیار مناسبی را برای عرضه محصولات خود در نظر گرفته است. پس با خیال راحت از ما خرید کنید و نسبت به کیفیت برتر محصولات خریداری شده از ما، اطمینان خاطر داشته باشید.

 

ضربه گیر صنعتی

 

ضربه گیر صنعتی چیست؟

سپرهای لاستیکی که به عنوان ضربه گیرهای صنعتی نیز شناخته می­شوند، قطعات کوچکی از مواد لاستیکی هستند که برای محافظت از ماشین آلات، تجهیزات و سایر محصولات در برابر آسیب طراحی شده­اند. آنها معمولا یک شکل دایره­ای دارند که ممکن است سوراخ کوچکی در مرکز داشته باشد یا در برخی مواقع نداشته باشد. وجود یک سوراخ باعث می­شود تا سپر لاستیکی در هنگام قرار گرفتن در معرض فشار تغییر شکل دهد.

 برخی از ضربه گیرهای لاستیکی دارای چسب در یک طرف هستند. برای استفاده از آنها، می‌توانید سمت خود چسب را روی دستگاه یا قطعه‌ای از تجهیزات فشار دهید. حتی بدون چسب، ضربه گیرهای لاستیکی را می توان اغلب در زیر ماشین آلات یا تجهیزات استفاده کرد. حتی می­توان آنها را بین درها یا اجزای دیگر نیز مورد استفاده قرار داد. جالب است بدانید که ضربه گیرهای لاستیکی معمولاً از طریق فرآیند قالب گیری ساخته می­شوند.

 لاستیک گرم شده و به داخل حفره قالب تزریق می­شود. پس از خنک شدن لاستیک، قالب ریخته گری خارج می گردد و در نتیجه یک ضربه گیر لاستیکی جدید ایجاد می­شود. خلاصه اینکه، ضربه گیرهای صنعتی در کاهش انتقال ضربه و لرزش بین قطعات موثر هستند. در صنعت خودرو، استفاده از لاستیک روی کمک فنرها مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توان به افزایش ایمنی و راحتی هنگام رانندگی، به حداقل رساندن صدا و آسیب ناشی از کاهش لرزش اشاره کرد.

 

انواع ضربه گیر صنعتی

انواع بسیاری از ضربه گیرهای لاستیکی موجود است که می تواند عملکرد و طول عمر سیستم­ها و ماشین آلات مختلف را بهبود بخشند. لرزش­ها نه تنها به محصولات آسیب می­رسانند، بلکه می توانند صداهایی ایجاد کنند که برای اپراتورها ناراحت کننده و مضر هستند. در نتیجه استفاده از محصولات ضد لرزش در مکان­های مناسب بسیار مهم است. برخلاف تصور رایج، همه سپرهای لاستیکی از یک ماده ساخته نمی­شوند.

انواع مختلفی از لاستیک در ساخت آنها استفاده می شود. به عنوان مثال می توانید ضربه گیرهای لاستیکی ساخته شده از لاستیک سیلیکونی را پیدا کنید. ضربه گیرهای لاستیکی سیلیکونی الاستیک، مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و ماندگاری آنها بسیار طولانی است. همچنین ضربه گیرهای لاستیکی ساخته شده از لاستیک نیتریل وجود دارد. ضربه گیرهای لاستیکی نیتریل به ویژه برای کاربردهایی که شامل روغن یا گریس می­شوند، موثر هستند. آنها بهتر از سایر انواع لاستیک قادر به مقاومت در برابر این مواد هستند.

 

مشخصات فنی ضربه گیر صنعتی

ضربه گیر لاستیکی به دلیل خاصیت ارتجاعی بادوام بالا، عملکرد عالی عایق ارتعاش، عایق ضربه و عایق صدا به طور گسترده استفاده می شود. ظاهر راحت و محدودیت، می تواند آزادانه شکل و مقیاس را برای برآوردن الزامات سختی و استحکام انتخاب کند. جاذب ارتعاش لاستیکی دارای عملکرد میرایی خاصی است، می تواند انرژی مکانیکی، به ویژه انرژی نوسان با فرکانس بالا را جذب کند.

علاوه بر اینها؛ بهتر است به این نکته نیز اشاره نماییم که عملکرد پد عایق ارتعاش لاستیکی نه تنها به شکل و فرمول پد لاستیکی، بلکه به سختی لاستیک نیز مربوط می­شود. سختی برخی از بالشتک های لاستیکی را می توان به 40، 60 و 90 درجه تقسیم کرد. هنگام انتخاب آنها توجه به آنها ضروری است.

یک سوال مهم در بررسی مشخصات فنی ضربه گیر صنعتی وجود دارد و آن مربوط به دلایل استفاده از لاستیک در طراحی آن است. لاستیک یک ماده کمک فنر طناب سیمی ایده آل است که برای کاهش ارتعاش استفاده می شود و اثر میرایی بر ارتعاش دارد. لاستیک با خاصیت ارتجاعی بالا و ویسکوزیته بالا مشخص می شود. برهم کنش بین مولکول‌های لاستیک مانع حرکت زنجیره‌های مولکولی می‌شود و ویژگی‌های چسبناکی را نشان می‌دهد و در نتیجه تنش و کرنش نامتعادل می‌شود.

لاستیک انعطاف‌پذیری خطی زیادی دارد، می‌تواند بدون از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود، آن را کشیده تا شکسته شود. همچنین می‌تواند تنش متناوب را بدون خستگی تحمل کند. لاستیک را نمی توان فشرده کرد. پس از فشرده سازی، تنها تغییر شکل لاستیک رخ می­دهد اما حجم آن بدون تغییر باقی می­ماند. مقاومت فشاری لاستیک بسیار بیشتر از مقاومت کششی است. ازدیاد طول لاستیک معمولاً حدود شش برابر بیشتر از فاصله انقباض است. هنگامی که لاستیک کشیده یا فشرده می­شود، فرکانس نوسان طبیعی آن یکسان نیست.

ساختار مولکولی با زنجیره بلند لاستیک و نیروی ثانویه ضعیف بین مولکول­ها باعث می­شود که مواد جاذب ارتعاش لاستیکی مورد استفاده عملکرد ویسکوالاستیک یکسانی داشته باشند، بنابراین آنها عملکردهای جذب ضربه، عایق صدا و بالشتک عالی دارند. اجزای لاستیکی به طور گسترده ای برای جلوگیری از ارتعاش و جذب شوک استفاده می­شود، یعنی به دلیل ویژگی های پسماند، میرایی و تغییر شکل بزرگ برگشت پذیر.

 

کاربرد ضربه گیرهای صنعتی

سپرهای لاستیکی در حالی که اندازه کوچک دارند، با این حال مزایای بزرگی را ارائه می­دهند. محل­های کار بی شماری برای انجام عملیات خود به ماشین­های صنعتی متکی هستند. از ماشین­های تراش و فرز گرفته تا ماشین­های سنگ زنی و غیره، بسیاری از این ماشین های صنعتی ارتعاشات قدرتمندی تولید می­کنند. این در حالی است که ضربه گیرهای لاستیکی راه حلی مناسب را برای محافظت از ماشین هایی مانند اینها در برابر آسیب ارائه می­دهند.

 در واقع اگر محل کار کسب و کار شما دارای ماشین آلات یا تجهیزات صنعتی است، به احتمال زیاد لازم است از ضربه گیرهای لاستیکی برای محافظت از آنها در برابر آسیب استفاده کنید. همانطور که بیان کردیم، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی اغلب ارتعاش ایجاد می­کنند. وقتی این ارتعاشات کنترل نشود، می­تواند به اجزای مربوطه آسیب برساند. ضربه گیرهای لاستیکی می توانند این ارتعاشات را جذب کنند تا به این ترتیب مانع سایش و پارگی زودرس ماشین ها یا تجهیزات سنگین شوند.

ضربه گیرهای لاستیکی همچنین می توانند از کف­ها در برابر آسیب­های ناشی از ماشین­ها و تجهیزات محافظت کنند. بسته به نوع ماشین یا تجهیزات، ممکن است بتوانید مجموعه­ای از ضربه گیرهای لاستیکی را زیر آن قرار دهید. ضربه گیرهای لاستیکی به عنوان یک مانع بین ماشین یا تجهیزات و کف عمل می­کنند. در نتیجه، دستگاه یا تجهیزات به کف زمین خراشیده نمی شوند و آسیبی وارد نخواهند کرد.

انواع دیگری از ضربه گیرها موجود است. اما سپرهای لاستیکی از لاستیک قالب گیری شده ساخته شده اند. و مانند سایر قطعات لاستیکی قالب گیری شده، بسیار متنوع هستند. شما می توانید از ضربه گیرهای لاستیکی در کاربردهای مختلف استفاده کنید که برخی از آنها شامل موارد زیر می شود.

 

ضربه گیر صنعتی

 

مزایای ضربه گیر صنعتی

ضربه گیرهای لاستیکی دقیقا چه مزایای دارند و برای چه مواردی استفاده می شوند؟ می توانید از آنها برای محافظت از کف در برابر خراش ناشی از مبلمان، تجهیزات یا ماشین آلات استفاده کنید. ضربه گیرهای لاستیکی نرم هستند( آنها از لاستیک قالب گیری ساخته شده اند). به جای اینکه یک شی را مستقیماً روی زمین قرار دهید، می توانید آن را با مجموعه ای از ضربه گیرهای لاستیکی جدا کنید. ضربه گیرهای لاستیکی در پایین جسم از تماس و خراشیدگی آن با زمین جلوگیری می کند.

همچنین می توانید از ضربه گیرهای لاستیکی برای محافظت از سیم­ها و کابل­ها در برابر فرسودگی استفاده کنید. به عنوان مثال، هنگام عبور سیم یا کابل از سوراخ دیوار، ممکن است بخواهید از یک ضربه گیر لاستیکی استفاده کنید. قرار دادن سپر لاستیکی در داخل سوراخ باعث ایجاد لایی می­شود. سپس می­توانید سیم­ها و کابل­ها را از وسط سپر لاستیکی عبور دهید.

همچنین می توانید از ضربه گیرهای لاستیکی به عنوان فاصله دهنده برای قطعات ماشین آلات استفاده کنید. آنها بین قطعاتی که با آن استفاده می شوند فاصله ایجاد می کنند. به عنوان مثال، برای اطمینان از اینکه دو قسمت با یکدیگر تماس ندارند، می توانید یک ضربه گیر لاستیکی بین آنها قرار دهید.

 

سایر مزایای استفاده از ضربه گیر لاستیکی

  • می­توان آن را به محصولاتی با اشکال و سختی­های مختلف، با کشش برجسته و استحکام کافی تبدیل کرد.
  • می­تواند فرکانس طبیعی سیستم جداسازی ارتعاش را کمتر کند.
  • نگهداری از آن آسان است و هیچ زحمتی ندارد.
  • دارای کیفیت ساخت بسیار خوب، امکان نصب راحت و قابلیت جداسازی قطعات است.
  • سفتی ضربه بالاتر از سفتی استاتیک و سختی دینامیکی است که برای تغییر شکل ضربه مفید است.

 

نتیجه گیری

ضربه گیرهای لاستیکی دقیقاً همان چیزی است که برای افزایش بهره وری ماشین آلات و تجهیزات خود به آن نیاز دارید، لنت های سپر متشکل از مواد لاستیکی نرم هستند و سهولت استفاده را به ارمغان میاورند. آنها معمولاً از طریق فرآیند قالب گیری ساخته می­شوند. برخی از رایج ترین کاربردهای ضربه گیر لاستیکی شامل بیرون زدگی کف از خراش، جلوگیری از ساییدگی کابل­ها و سیم­ها و ایجاد فاصله بین قطعات ماشین آلات است.

 به طور کلی ضربه گیرهای لاستیکی به دلیل عملکرد برتر و هزینه کم، به طور گسترده در تمام جنبه های زندگی مورد استفاده قرار گرفته است و رقابت قوی محصول را نشان می دهد. خریداران محترم می­توانند انواع ضربه گیرهای لاستیکی را بسته به نیاز خود از فروشگاه اینترنتی آرکو صنعت خریداری کنند.